Kapitola 1.

11. února 2012 v 19:54 | Aiko Several |  Richie Aiko Serie 1.
Kapitola 1.


Víte , být nechtěný v naší rodině není nic nového.
Ahoj. Jsem Rich Aiko. Možná vám mé jméno přijde nenormální , ale vůbec není. Můj táta je Japonec. Odtud jsme se také předevčírem přistěhovali a má matka je Američanka.

Můj tak trochu víc obézní táta se jmenuje Chiro Aiko , je mu třicet osm let. Pracoval jako finanční úředník pro jednu z největších organizací , bojující o záchranu nemocných či osamělých dětí v Indii , Africe a Číně. Umí mluvit mnoha jazyky , z čehož jeden z nich je čínština , pak angličtina , ruština , španělština , francouzština a učí se polsky. Je opravdu hodně vzdělaný , možná proto se po něm ti jeho stupidní spolužáci vozili a vozí dodnes. Teď je nezaměstnaný a hledá s matkou práci v Americe.
Matka se jmenuje Sarah Aiko , za mlada Sarah Revers. Ona je naopak nevzdělaná. Jen tak tak vyšla základní vzdělání a na střední školu ji nevzali kvůli kázeňským problémům i rekordnímu počtu poznámek , kterých měla plnou žákovskou , plus snad padesát A4 vlepených a popsaných rudou propiskou. Pracovala jako žena městu prospěšných prací - uklízela chodníky, zametala suché popadané listí v parcích , či psí exkrementy po zatoulaných psech. Vyhodili ji za napadení mých spolužáků jen za to, že seděli na lavičce a smáli se. Ona se hájila tím , že jí prý nadávají. Ale matka má silnou psychickou poruchu , takže do basy sedět nešla - škoda!

Kde že to bydlíme? Bydlíme na rohu patnácté ulice malého města zvaného Getchtown. Tohle město je - zvláštní. Na ulici samí Rom , co si na vás ukazuje prstem a za otevřenou dlaní skrývá svůj vytlemený ksicht.

Tento můj magnetofon jsem dostal od svého otce minulý rok k Vánocům a nenapadl mne lepší způsob jak ho využít.
Tento příběh ti vyprávím na rovné střeše našeho paneláku s oprýskanou omítkou. Ale je tu krásně při západech slunce. Prý tu prší málokdy a hlavně tento byt byl nejlevnější ve středu města.
Getchtown má asi třicet osm ulic , stejně , jako má táta let.

Zítra mne čeká nástup do nové školy , je konec července a já budu nastupovat do druháků. Je mi sedmnáct , v prosinci mi bude osmnáct. Ano , měl jsem odklad. Zatím prospívám s vyznamenáními i samými jedničkami , teda letos mi málem unikl jeden stupidní seminář z technických praxí. Chodil jsem na střední školu zaměřenou na sestavy počítačů , teď budu nastupovat na jakousi střední školu , která je popisována jako nejlepší v celém okolí. Jsou tu celkem čtyři mateřské školy , dvě základky , jedenáct středních a jedna vysoká škola. Co na tom , když se nechci dožít ani svých osmnácti.

Teď ti řeknu něco víc o sobě. Kromě školy jsem také dobrý v kreslení , psaní (ale to mne nebaví , je to zdlouhavé ,avšak každý sloh jsem měl na podtrženou) , tělocviku , fyzice , chemii , geologii , přírodovědných hodinách a nejsem ani tak úplně ošklivý. Myslíte že je to všechno super? A co na tom , když se s vámi nikdo nebaví , jen proto ,že jste bisexuál? Jen teda když chtějí opsat úkoly, pomoct se slohy atd. - Ale teď mám možnost, možnost být jiný a zapadnout. Mám si hrát na hloupého? Ne, to bych nebyl já….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katashi Katashi | Web | 12. února 2012 v 9:41 | Reagovat

První díl - je to zajímavé, má z toho docela dobrý pocit - ten kluk je přímočarý a nevláčí se s tím... nejvíce mne zaujala jeho matka - mám v oblibě nevyrovnané charaktery, jsem zvědavý, jestli na ni v povídce ještě narazím a nebo zda-li se bude povídka otáčet jen kolem hlavního hrdiny... zpravidla nečtu vícedílové neukončené povídky, ale tady už jsou ukončeny alespoň dvě (nemýlím-li se) série, takže to risknu :)

2 AranisLea AranisLea | Web | 20. března 2012 v 18:24 | Reagovat

Hm... Tak tohle je stejně zajímavý, jako anotace... Padam dál, zase jednou něco novýho :-)

3 mumu-kaha mumu-kaha | 13. května 2012 v 23:20 | Reagovat

A já se nemůžu dočkat až to dočtu :) Líbí se mně to

4 yuki-chan yuki-chan | 21. května 2012 v 15:42 | Reagovat

zni to dost zajimave

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.